Design a site like this with WordPress.com
Aloitus

R6 Siegen uusi DLC ilmestyi testiserverille – 2 uutta operaattoria

Ubisoftin Rainbow Six Siege on saamassa uuden Y4S4 DLC:n, joka kulkee nimellä Shifting Tides. Päivitys tuo mukanaan kaksi uutta operaattoria sekä Theme Park -kartan reworkin ja se on jo saapunut testattavaksi testiservereille.

Ensimmäinen uusi operaattori on hyökkääjäksi saapuva Kali. Medium-speed ja medium-armor -operaattori tuo peliin tähän saakka voimakkaimman tarkkuuskiväärin, joka läpäisee rikkoutuvia seiniä ja jopa useita operaattoreita kuin vettä vain. Lisäksi hänellä on lisävaruste, jolla voi tuhota muiden jättämiä laitteita seinien molemmilta puolilta.

Toinen saapuva operaattori on Wamai, niin ikään medium-armor & medium-speed, jonka varusteena on magneetti, joka mm. imee vastustajan kranaatit puoleensa ja hämmentää mukavasti suoraviivaiseksi suunniteltuja hyökkäyksiä.

Theme Park on myös saanut kattavan reworkin, jonka pitäisi balansoida karttaa paremmin. Muun muassa toisessa kerroksessa ollut juna on poistettu, ja mukana on myös uusi pommipaikka.

Lisätietoa päivityksestä videolta, sekä Ubisoftin sivuilta.

Lähde: VG247

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: